Онлайн виставка

"Фортеці та замки України"

(автор Домнич Анатолій Трохимович)

Домнич Анатолій Трохимович

   (11 червня 1924, Красноград — 18 лютого 2007, Київ) — український художник, монументаліст, графік, член Національної спілки художників України (з 1966 року), заслужений працівник культури України (1993).

   Анатолій Домнич народився 1924 року в місті Краснограді Харківської губернії. Брав участь у німецько-радянській війні, нагороджений медалями та орденом Великої Вітчизняної війни.

З 1947 по 1951 рік навчався в Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (викладачі С. Гебус-Баранецька, Р. Сельський), пізніше продовжив навчання у Київському художньому інституті, який він закінчив у 1956 році. Педагогами за фахом були: В. Касіян, В. Манастирскій, І. Плещинський, Ф. Самусєв, Л. Чичкан. Жив і працював у м. Києві.

  Співпрацював з київськими видавництвами, у 1960—1963 роках — головний художник Київського товариства художників, у 1965—1969 роках — Художнього фонду УРСР, у 1976—1977 роках — творчого об'єднання «Художник».

   З 1960 року Анатолій Домнич брав участь у республіканських, всесоюзних та зарубіжних художніх виставках. Працював у галузі монументально-декоративного мистецтва, станкової та книжкової графіки. Член Спілки художників УРСР з 1966 року. 

     У 1967 році в співавторстві з В. Рижих оформляв виставку «Народна освіта в Українській РСР» в Женеві (Швейцарія).

    Автор багатьох ілюстрацій до книг, плакатів, листівок, естампів, малюнків.

1982 року спільно з В. Дашенькиним оформлював станцію «Героїв Дніпра» Київського метрополітену.

  Художник багато їздив по країні, створював графічні серії, присвячені різним куточкам Радянського Союзу. У 1986 році їм створена серія робіт «Узбекистан». У 1993 році Анатолію Домничу присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».

  Твори художника предсатвлені в Запорізькому краєзнавчому музеї, в Красноградському краєзнавчому музеї ім.П.Д.Мартиновича, Національному музеї історії України, в інших музейних, галерейних та приватних колекціях в Україні та за її межами.

  В нашому музеї також зберігаються та періодично експонуються роботи талановитого художника із серій «Київ», «Козаки», «Замки і фортеці України».

Домнич Анатолій Трохимович помер у 2007 році в Києві.