top of page

ДЛЯ ДІТЕЙ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ МУЗЕЙ

«КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ»

пропонує  школам культурно-освітні програми для дітей:

1. «ПРАВИЛЬНА РОМАШКА» 

     Програма знайомить дітей з правилами поведінки в музеях і виставкових залах. Проводиться в формі гри з обов’язковим інсценуванням «робочої ситуації».

 2. «ЩО ТАКЕ ФОРТИФІКАЦІЯ?»

      Культурно-освітня програма поглиблює світогляд і знайомить з новими словами та поняттями. Діти, розглядаючи кросворд, зняходять в залах експозиції слово "фортифікація".

3. «ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА ВАЛОМ?»

     У програмі діти повинні рухатися по навігації за годинниковою стрілкою і на вказаних зупинках розгадувати ребус. Виконавши ці завдання, вони відповідають на питання, що знаходиться за валом. Програма вчить дітей самостійним діям на місцевості, допомагає здобути навички колективної праці. 

4. «КОЗАЦЬКЕ РІЗДВО»

    У дні новорічних і Різдвяних свят музей пропонує культурно-освітню програму, яка допоможе краще пізнати історію свого народу. В ході програми проводяться вікторина, конкурси, виконуються колядки та щедрівки.

  

ДЛЯ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ

1. ІНТЕРАКТИВНА ГРА «КЛЮЧ ФОРТЕЦІ»

Квест «Ключ фортеці» проводиться на території музею. Діти проходять по певному маршруту, зазначеному в ЩОДЕННИКАХ. У ході гри вони, виконуючи завдання, знаходять КЛЮЧ ФОРТЕЦІ. Завершується програма колективним фото.

 

2. ІНТЕРАКТИВНА ГРА «ЗНАЙДИ ПІСНЮ»

  Гра проводиться на території музею. Мета гри – навчити дітей орієнтації на місцевості. Упродовж квесту діти йдуть за вказаним маршрутом, знаходять конверти з пазлами, на яких написані куплети пісні. Кожна команда збирає п’ять конвертів з пазлами. Закінчується гра в Камінному залі, де збирається картинка з пазлів і складається повний текст пісні. Пісня виконується хором.

 

3. НАСТІННА ГРА “І, ПОКАЖЕМ, ЩО МИ БРАТИ КОЗАЦЬКОГО РОДУ"

Гра проводиться після оглядової екскурсії по експозиціям музею. Мета: перевірити та закріпити знання з історії козацтва. Ігрове поле розділяють три кола: тема першого кола – військові чини козаків, другого кола – історія, третього кола – козацтво в музиці і літературі. Гра побудована на елементі змагання двох груп «козаків».

ДІТЯМ, ЩО БАЖАЮТЬ БУТИ САМОСТІЙНИМИ В ЗНАЙОМСТВІ З МУЗЕЄМ!

 

Тобі, юний друже музей пропонує придбати

«МАРШРУТНОГО ЛИСТА»!

За допомогою цього «Маршрутного листа», ти разом з батьками, будеш проходити по експозиції музею. На тебе чикають кросворди, ребуси, питання! Відповіді ти знайдеш в експозиції, якщо будеш ретельно все розглядати!

«Маршрутній лист» розроблено для дітей 9-12 років по експозиції «Історія вітчизняної фортифікації» та «Ігровий путівник» для дітей 12+ по експозиції «Косий капонір»

Такий шлях знайомства з музеєм сприяє розвитку у дітей зосередженості,терпіння, здорової цікавості!!!

Просвітництво - це один із головних напрямків роботи Музею та одне з найважливіших його завдань. Саме тому особлива увага при розробці плану роботи Музею надається всіляким заходам для дітей.

Київська фортеця приймає в своїх стінах виставки дитячих малюнків, новорічні "ялинки" для дітей з дитячих будинків з різних куточків України, для дітей, чиї батьки є учасники бойових дій, тощо.

Діти разом із батьками можуть подивитися театральні вистави для дітей.

Працівники Музею розробили для дітей різноманітні цікаві музейні квести.

Новорічна "Ялинка" в театрально-виставковій залі Київської фортеці
Новорічна "Ялинка" в театрально-виставковій залі "Київської фортеці"

Новорічна "ялинка" в театрально-виставковій залі Київської фортеці

У Музеї існує Інтерактивна програма для дітей дошкільного віку «Чи знаєш ти, що таке МУЗЕЙ?», проходить КВЕСТ для дітей середнього шкільного віку «Слідопит», проводяться заходи до Міжнародного Дня захисту дітей (1 червня)

На базі Музею систематично проводяться уроки мужності  з метою формування національно-патріотичної свідомості та військово-патріотичного виховання молоді

Також Музеєм розроблено програму по роботі з дітьми з особливими потребами на постійній основі та в рамках виставок - конкурсів «Без кордонів» 

 

Виставка дитячого малюнку
bottom of page