
СІЧЕНЬ 2018
На території музею «Київська фортеця» у столиці України відбулися урочистості з нагоди 155 річниці Січневого повстання
Січень 2018 року. “ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ”!
18-20 січня Благодіійна медична акція по проведенню обстеження на виявлення ВІЛ/СНІД та гепатитів Спільно з ГО "Маленьке серце з мистецтвом"
17-26 січня - Виставка до Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту
22-26 січня - Виставка «Видатні діячі Республіки Польща» Спільно з Посольством РП, Асоціацією польських підприємців в Україні
25 січня - Демонстрація художнього фільму «Арсенал» з подальшим обговоренням. Співробітники відділу науково-експозиційної та виставкової роботи
ЛЮТИЙ 2018
19-23 лютого - Виставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Спільно з ГО «Миротворець»
БЕРЕЗЕНЬ 2018
4 березня о 19.00 кінодекламація "Киев-родина нежная". Присвячено великим киянам: Сержу Лифарю, Олександру Архипенку, Олександру Вертинському
5-15 березня Виставка «Без кордонів» («Інше життя») Спільно з МБФ «Інше життя»
23 березня - 06 квітня - До Всеукраїнського дня робітника культури і народного мистецтва. Виставка «Українські свята. Традиції. Звичаї».
(За фондовими матеріалами)
КВІТЕНЬ 2018
ЗМІ про фестиваль історичного кіно в Київській фортеці:
http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=1930675
http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=1939403
https://hromadskeradio.org/news/2018/04/14/u-kyyevi-prohodyt-v-festyval-istorychnogo-kino
13-15 квітня відбудеться V Міжнародний фестиваль історичного кіно в Київській фортеці. Голова журі фестивалю кінорежисер, педагог Іван Канівець
V Міжнародний фестиваль історичного кіно «ПОЗА ЧАСОМ»
Присвячено 100-річчю Української революції
Організатори фестивалю: ГО «Міжнародний соціально-культурний проект «Джойфест» і НІАМ «Київська фортеця»
Координатор фестивалю Інна Гончарова (ГО «Джофест») 0504697369
Партнер фестивалю - Фестиваль історичного кіно в Ришнівському замку, м. Ришнов, Румунія, координатор Михай Драгомір
13 КВІТНЯ
16.30 Відкриття фестивалю
16.35 Кордон Віри. Художній фільм за оповіданням Володимира Винниченка. Реж. Оксана Войтенко. Україна. 25 хв.
Україна, 1922 рік. Розвідниця повстанського загону під час виконання важливого завдання закохується у хлопця-дезертира та опиняється перед вибором між коханням та боротьбою за свободу. За мотивами оповідання Володимира Винниченка "Момент".
17.00 Українська революція. За спогадами Всеволода Петріва (позаконкурсний показ). Реж. Іван Канівець. Україна. 1 і 2 серії
18.00 Презентація нової книги Івана Канівця «Варіативне кіно: режисура екранних творів із сюжетами, що змінюються»
18.30-19.30 Круглий стіл: Навіщо потрібно історичне кіно?
14 КВІТНЯ4
12.00 Повернення митрополита. Документальний. Реж. Світлана Новицька. Україна. 43 хв.
Перший буковинський митрополит Євгеній Гакман, політичний діяч і просвітитель, засновник Чернівецького університету, ініціатор будівництва резиденції Буковинських митрополитів та інших архітектурних пам'яток Чернівців, у радянські часи був потривожений у своїй усипальні в Свято-Духівському Кафедральному Соборі - його останки були вивезені в невідомому напрямку. Відтоді минуло більше 40 років, але нове місце поховання так і не знайдено, хоча спроби були. Однак, земляк митрополита, краєзнавець і колишній оперативний співробітник карного розшуку Олександр Столяр стверджує, що знайшов загублений слід.
13.00 Жива УПА: фільм перший Орест. Документальний. Реж. Алла Мегель, Марія Яремчук. Україна 35.22 хв
Реальна історія життя Голови Крайового братства ОУН – УПА Ореста Васкула. Дослівно. Архівні документи зі справи. Документальні кадри та фото тих часів. Шістнадяцятирічний випускник Коломийської гімназії Орест Васкул записується до лав дивізії «Галичина». Бій під Бродами, липень 1944 року. Орест потрапляє у полон. Заслання. Втеча. Вступ в ряди УПА. Новий полон. Допити, тортури, знущання катів НКВС не зломили дух і волю героя.
13.37 Дума про сина. Режисер В’ячеслав Бігун. Документальний.Україна, Грузія, 2017, 20 хв.
Остання кіносповідь Лесі Гонгадзе про велику любов до своїх синів. Самодостатній фільм – витяг із другої частини повнометражного фільму «Серце мами Гонгадзе».
14.00 Крути. 100 років битви. Автор, продюсер: Ольга Мовчан, Режисер: Богдан Ільчишин. Документальний. Україна. 42.19 хв.
Молоді хлопці йдуть у вирішальний для країни бій. Він закінчиться по-різному для кожного з них. Про їхній подвиг спершу говоритимуть дуже багато, потім – на довго забудуть, а коли згадають – навішають ярликів та міфів. Через сто років час дізнатися правду. Скільки їх насправді полягло? чи дійсно билися лише діти? І що сталося з тими, хто вижив? Чим були Крути – зрадою чи перемогою? Нам вдалося розшукати нащадків Крутян, які і через сто років, тюрми і переслідування змогли зберегти про них пам’ять. Родом з Кропивницького, Києва та Львівщини, різного віку та з різними біографіями. Навіть вдалося знайти онуку лікаря, який першим у світі здійснив пересадку органу людині. Виявляється, він перед тим воював під Крутами. Кого намагався врятувати на тій війні?
15.00 Сильні духом. Реж. В’ячеслав Бігун. Документальний. Україна, 2018, 23 хв.
Кіносповідь Юрія Яценка – першого українця в новітній історії України, який вирвався на волю з кремлівської тюрми після початку нової європейської війни. Таємно затриманий і підданий тортурам в Росії, щоб повідомити світу про себе, Юрій вдається до відчайдушного, але продуманого кроку. Що він пережив, як боровся і вижив? Фільм про один із образів сучасного українця, який надихає. 23 хв.
15.25 Останній солдат. Рж. В’ячеслав Бігун,. Документальний. Україна. 2017, 33 хв.
Перший оптиміст і останній солдат Другої світової війни 600-літньої Закарпатської Дубрівки, 91-річний шахіст Юрій Куруц оспівує епічну історію свого життя, рідного краю та любовні пригоди.
4 покази (на кінофестивалі ГогольФест (СУК) та Кінокімерія), один у Тячеві. Прем’єрні покази відбулися у вересні та грудні 2017 р.
16.00 Бог врятує партизанів або Як ми чекаємо американців! (God Save the Partisans as We Wait for Americans!) AFF 2016 Dragoș Zămosteanu | Romania | 2015 | 62' Communist Faiths (Romania) 420_2016 Фільм румунською мовою з англійськими субтитрами. 1 год. 02 хв.
17.15 Незабуте. Мирослава. Реж. В’ячеслав Бігун. Документальний. Україна. Естонія. 2018. 17 хв.
Незабуте минуле – як його знаєм, так і величаєм. 90-річна Мирослава Бучко-Юріссаар, українська поетеса і діячка в Естонії, в віршах і прозі оповідає своє турбулентне та часом романтичне життя, що резонує в душі та серці й молодих.
18.00 Справа «Танасе». Реж. Йону Тиану. Румунія. Фільм румунською та французькою мовами з англійськими субтитрами
У 1982 році новообраний президент Франції Франсуа Міттеранд стикається з романським диктатором Ніколае Чаушеску через шпіонажну історію, гідну поліцейського роману, конфлікту під час "холодної війни", що склався за кулісами між спецслужбами двох країн DST і Securitate.
У січні 1982 року Чаушеску просить одного з його агентів убити двох румунських дисидентів у Парижі, письменників Вергілія Танасе та Павла Гома обох французьких громадян. Замість Матей Хайдуку, агента Securitate, відомий як Matthieu Forestier, перейшов прямо до DST.
Французькі служби підготували одне з найбільш неймовірних операцій під час "холодної війни". Вони викрали Вірджила Таназа, щоб зробити Секурітат вірити в те, що їхній агент виконав свою місію. Президент Міттеран знав про секретну операцію, який зробив публічну анотацію, в якій він скасував свій офіційний візит до Румунії, тим самим розповідаючи про те, що викрадення є символом автентичності.Згідно з ДСТ, метою операції було змусити генерала Плесіта, главу Securitate знайти притулок у Франції. План не вдалося через витоку інформації в пресі, яку запустив суддя Жан-Луї Дебре.Щоб захистити себе, таємний агент та дві потенційні жертви організували прес-конференцію та розкрили справу.Сьогодні ми можемо дати інше значення для подій 1982 року. Існує можливість того, що причетність президента Міттеранти мала ще одну причину, ніж просто захист дисидента, причина, тісно пов'язана з внутрішньою політикою Франції.
Фестивалі та нагороди
Astra Film Festival, Сібіу, Румунія, 2013 рік - спеціальний приз для румунського документального фільму
FIPA, Біарріц, Франція 2014 року
Велика премія та премія Best Directing на Docuart Fest, Бухарест, Румунія, 2014 рік
Міжнародний кінофестиваль "Трансильванія", Румунські дні, Клуж-Напока, Румунія, 2014 рік
19.00 Круглий стіл. Українська революція в контексті історії Європи.
15 КВІТНЯ
13.00 Криниця Чендея. Реж. В’ячеслав Бігун. Документальний. Україна, 2018, 15 хв.
Криниця – це образ чистоти наших душ, тому до доброї криниці стежка утоптана. Унікальні та відверті приватні спогади дружини Івана Чендея – Марії Чендей (1924-2016) повертають нас до «криниці Чендея» – забутого сценариста легендарної стрічки «Тіні забутих предків».
13.15.Маленька драма. Фільм про Леся Курбаса. Реж. Маркіян Мірошниченко., Україна, 13 хв.
13.30 «93: бій за Україну». Автор: ідеї Вадим Вейді. Реж. Лідія Гужва. Документальний. Україна, 2017. 49.38 хв.
Перша серія трилогії про зростання бойового духу українського війська охопила найгарячішу фазу протистояння: березень - жовтень 2014 року. В ній розказано про мобілізацію війська, волонтерський рух, становлення командірів, просування мережі блокпостів, трагічні події в Іловайську, звільнення українських міст та сіл, початок оборони донецького аеропорту. В фільм ввійшли 22 інтер’вю учасників подій від комбрига до рядового та ексклюзивні кадри відзняті бійцями на передовій.
14.30 Кочубеївська садиба як осередок культури та духовності у ХІХ сторіччі. Реж.Ярослав Єнко. Документальний. .Україна, 43.17
Фільм розповідає про історію та генезис унікального архітектурного комплексу кочубеївської садиби від кінця ХVIII до початку ХХ століття. У фільмі використані ексклюзивні матеріали. Картина переносить глядача у минувшину і привідкриває сторінки сакральної історії України. Фільм створений для широкого кола глядачів, зокрема, істориків, краєзнавців, учителів та викладачів.
16.00 Життя під грифом "таємно". Реж. Світлана Новицька. Документальнио-ігровий. Україна. 42.34
Саме тоді, коли виконавицю екзотичних танців Мата Харі звинуватили у шпигунстві і засудили до розстрілу, чернівецька гімназистка Ліза Розенцвейг старанно виконувала домашні завдання і мріяла про захопливе життя, сповнене ризику та пригод. Та ніхто й уявити не міг, що колись цих двох жінок будуть порівнювати. Буковинка увійшла в історію радянської розвідки як Єлизавета Зарубіна, яка разом зі своїм чоловіком Василем Зарубіним виконувала таємні завдання у Данії, Франції, Німеччині й займалася «атомним шпигунством» у США. У фільмі брали участь: Любов Добровольська (ведуча столичних телеканалів), Олександр Щербанюк (загиблий Герой Небесної Сотні), Пауль Пшенічка (вчитель фізики, переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine)
17.00 Возвращение. Реж. Ігор Поддубний. Документальний. Розслідування. Україна, 2017. 1 год. 23 хв.
Фільм складається з трьох частин. Перша частина. Хроніка та документи того часу, коли знищувалися церковні цінності в СРСР. Розкривається версія зникнення останків князя Ярослава Мудрого з саркофага Софії Київської. Друга серія. Останки найближчих нащадків Рюрика (Ярослава Мудрого) в Україні. Беремо матеріал для ДНК експертизи та визначення гаплогрупи. Третя серія. Пошуки останків в США, дослідження історії священика, у якого зберігаються в Нью-Йорку святині Русі, причини вивезення реліквій і ймовірна перспектива. Відповідь на питання: звідки прийшли князі Русі (генетична історія). Географія зйомок: Стамбул, Київ, Чернігів, Львів, Крилос, Новгород-Сіверський, Нью-Йорк, Торонто ...
Покази фільму відбулись на центральному телеканалі Литви, в Ротетрдамі, Римі та Будапешті. Влітку 2018 фільм буде показано в США.
18.30 "BRAŞOV 1987. Two Years Too Early" Фільм румунською мовою с англіськими субтитрами. 2017, 70 хв. Фильм Лівіу Тофан. Вироблено Фестивалем історичного кіно в м. Ришнов в парнерстві з Національним телерадіомовленням Румунії, Брашовський музей історії та за підтримки Брашовської повітової ради.
В 1987 році румуни ще не підозрювали, які зміни відбудуться через два роки - після майже п'ятдесяти років комунізму Румунія, як і решта Східної Європи, повстане проти свого диктатора і стане демократією. У відповідь на несподівану мужність фабричних робітників режим зробив усе можливе, щоб придушити інформацію про те, що відбувалося в Брашові. Докаиз було врятовано. Проте було вжито репресивних заходів, щоб викликати страх. Робочі були засуджені за "хуліганство" та депортовані в різні куточки країни.
19.50 Презентація тізеру першого українського історичного документального проекту у 3D «Генерація волі»
29 квітня в Камінній зал Київської фортеці відбувся ІІІ фестиваль української класичної музики "Смальта"
ТРАВЕНЬ 2018
15-27 травня - До дня Києва. Виставка робіт А.Т. Домнича «Київ 50-60-х років» (За фондовими матеріалами)
18 травня - Міжнародний день Музеїв
ПЛАН ЗАХОДІВ
-
Вільний вхід до музеїв протягом дня
-
Протягом дня фотоконкурс: ТВОЯ КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ. Сфотографуй Київську фортецю, і кращі світлини прикрасять стіни публічних приміщень фортеці
-
17.00 Показ фільму «Той самий Мюнхгаузен» (про Мюнхгаузена в Києві та Київській фортеці) для дітей та дорослих – вхід вільний
-
17.30 Малюємо Київську фортецю – для дітей, вхід вільний. Кращі малюнки прикрасять стіни публічних приміщень фортеці
-
18.00 Показ фільму «Той самий Мюнхгаузен» (про Мюнхгаузена в Києві та Київській фортеці) – вхід вільний
-
18.30 Малюємо Київську фортецю – для дітей, вхід вільний. Кращі малюнки прикрасять стіни публічних приміщень фортеці
НІЧ В МУЗЕЇ
Група 30 чол. о 19.00, о 20.30, о 22.00
19.00
У програмі:
1. Показ фільму «Той самий Мюнхгаузен» (про Мюнхгаузена в Києві та Київській фортеці) 2. Показ фільму «Міфи та легенди Київської фортеці» (серія 1 «Вбивство Століпіна») Прем`єра
3. Колективна творчість: разом малюємо велику картину «Київська фортеця весною»
4. Прогулянка фортецею з Бароном Мюнхгаузеном – однією з легенд Київської фортеці
5. Екскурсія «Таємниці Косого капоніру». Один раз на рік в День Музеїв Косий капонір відкриває ВСІ свої двері: камер, карцерів та інших приміщень. В цей особливий день до них можна не тільки заглянути, але й потрапити до середини, тим самим безпосередньо доторкнутись до історії
Квитки по 100 грн.
19 травня Київська фортеця запрошує на прем`єру вистави "П'ятий діамант" Театру "Маскам Рад"
24-26 травня - XIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Український технічний музей: історія, досвід, перспективи»
Теми:
«Кріпосні лафети Чернігова, як пам’ятки техніки ХІХ ст..» Павлова О.І.
«Інтернет-технології в музейній діяльності в контексті збереження та інтеграції культурної спадщини у відкритий доступ» Ющенко О.І.
25 травня Київська фортеця запрошує відвідати
Фестиваль вакансій для ветеранів АТО
ЗМІ про нас:

ЧЕРВЕНЬ 2018
5 червня Закриття 52-ї Міжнародної виставки-конкурсу "Без кордонів"
з 27 червня по 6 серпня Київська фортеця запрошує на виставку фоторобіт до Дня Конституції України (спільно з Національною спілкою фотохудожників України)
ЛИПЕНЬ 2018
7 липня о 19.00 "Київська фортеця" запрошує на виставу "Маленький принц"
З 11 по 18 липня до Дня Українських Миротворців о 15.00 в Малій виставковій залі "Київська фортеця" запрошує на відкриття виставки "Миротворчі місії України"
Вхід вільний.
з 20 по 27 липня "Київська фортеця" запрошує на фотовиставку "Фотодіалоги Україна - Китай"
26 липня о 20.00 "Київська фортеця" запрошує на виставу "Казки Маріїнського парку"
До кінця місяця триває фотовиставка до Дня Конституції України. З активними фотозонами.
Вхід вільний.
Далі інформація для учасників Міжнародної конференції.
Інформаційний лист-запрошення.
СЕРПЕНЬ 2018
НІАМ "Київська Фортеця" провела фото-виставку "ВОЇНИ".
Термін експозиції 01-10 серпня 2018.
Документальний фотопроект "ВОЇНИ" демонструє вибрані фотографії та відеосюжети виключно з місця бойових дій.
Сумісно з Київською організацією НСФХУ та
Анатолієм Степановим
НІАМ "Київська фортеця" запрошує відвідати святковий концерт до Дня Незалежності України
Який відубудеться 22 серпня
ВЕРЕСЕНЬ 2018
З 5 по 16 вересня у "Київській фортеці" відбулася виставка львівських художників "Романа та Надії Федини"
З 28 вересня по 10 вересня "Київська фортеця" запрошує на виставку декоративно-прикладного мистецтва сестер Припутіних
На виставці ви побачите як вишику Нінель Припутіної так і графічні твори Рози Припутіної
ЖОВТЕНЬ 2018
1 жовтня в стінах "Київської фортеці" пройшов святковий концерт під назвою "Свято осені" та відкриття виставки графічних творів Марини Ващенко. Концерт було організовано спільно з Печерською РДА.
з 1 по 11 жовтня в "Київській фортеці" пройшло відкриття 56-ї Міжнародної виставки-конкурсу від МБФ "Inshe-art".
3 жовтня в "Київській фортеці" Спільно з Міністерством юстиції і Благодійним фондом "Золотий вік" пройшла виставка образотворчого мистецтва неповнолітніх, що перебувають у місцях позбавлення волі.
6 жовтня з 11.00 до 16.00 години на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» відбуласявся національно-патріотичний фестиваль учнівської молоді міста Києва «Патріотичний Non-Stop», присвячений Дню Захисника України.
Щиро вдячні КПНЗ "КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОГО ТУРИЗМУ, КРАЄЗНАВСТВА ТА ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ"
з 10 по 17 жовтня в "Київській фортеці" пройшла виставка "Українське козацтво. Погляд у минувшину"
18 жовтня 2018 року в Капонірі №2 відбулось відкриття виставки - лекторію "Сталінське метро" - правда і міфи. Відкриття виставки приурочене ювілею, 80 річниці початку будівництва Підруслових залізничних тунелів у місті Києві. Більше години вони розповідали науковцям музею про історію будівництва та дослідження цієї унікальної споруди. Велика подяка вам, шановні колеги, за надані матеріали та захоплюючі розповіді! Тож запрошуємо усіх відвідати цю виставку, яка триватиме до 31 жовтня.




23 жовтня в капонірі другого полігону відбулося відкриття виставки "Погляд жінки на війну".
Фотовиставка відкрита за підтримки Київської міської спілки ветеранів Афганістану.
Виставка відкрита до 31 жовтня.
Вхід вільний.
ЛИСТОПАД 2018
1 листопада відбулося вшанування пам’яті загиблих учасників Січневого повстання
9 листопада в стінах НІАМ "Київська фортеця" пройшла Міжнародна конференція, присвячена Січневому повстанню 1863р.
З нагоди 100-ої річниці відновлення незалежності Республіки Польща, напередодні цієї визначної події, 10 листопада, на головній площі Київської фортеці відбулося ленд-арт проект #PL100
З 12 по 29 листопада в музеї "Київська фортеця" відбулася виставка Пісковського Юрія Івановича під назвою "Портрети квітів".
З 19 по 30 листопада у стінах музею
"Київська фортеця"
Відпобулася фотовиставка "Майдан - фортеця духу".
Це спільний проект музею та Національної спілки фотохудожників України (Голова Е.Странадко) та її Київської організації (Голова Л.Котляр).
Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках, скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано геноцидом українського народу. У 2010 році постановою Апеляційного суду міста Києва доведено геноцидний характер Голодомору.
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
29 та 30 листопада в Камінній залі капоніру №2 відбулась презентація проекту, створеного за підтримки Українського культурного фонду, "Цифрові музейні колекції НІАМ "Київська фортеця": облік та репрезентація". Презентація відбулась в рамках семінару "Оцифроване надбання: консолідація, інтеграція, креативність".
ГРУДЕНЬ 2018
1 грудня в стінах музею "Київська фортеця" пройшов аудіовізуальний проект "Разом пліч-о-пліч".
(Спільно зі спілкою поляків України "Bez Granic")
5 грудня відбувся концерт до Дня Збройних Сил України. Дякуємо студентам та викладачам КІМ ім. Р.М.Глієра
7 грудня у НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт
"Повертайся живим" до Дня Збройних сил України
(За участі вихованців гуртків Київського міського будинку учителя)
З 10 по 21 грудня в Камінній залі НІАМ "Київська фортеця" відбулася виставка творчих робіт викладачів та студентів кафедри Художньої кераміки, дерева, скульптури та металу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М.Бойчука "Зимові краєвиди"
З 15 по 23 грудня відбулася 59 Міжнародна виставка Inshe Аrt "Різдвяні візерунки"