top of page

СІЧЕНЬ 2019

 НІАМ "Київська фортеця" за сприяння Київської регіональної організації миротворців під патронатом СІМІК Командування збройних Сил України відкрила виставку дитячого малюнку "За нашу СВОБОДУ". 
На виставці представлені роботи пережможців всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку "За нашу свободу!" Конкурс проводився українським державним центром позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України під патронатом командування сухопутних військ України.
Маскувальна сітка, що служить за основу виставки надана волонтерським батальоном "Сітка".
Виставка працюватиме щодня з 10.00 до 17.00 в експозиції "Історія використання споруд Київської фортеці" (Косий капонір) з 08.01.2019р. по 14.02.2019р.
Вхід за вхідними квитками до музею.

Виставка світлин Тетяни Сергеєвої, вихователя санаторної школи-інтернату №19 Подільського району, Лауреата фестивалю народної творчості працівників установ освіти м. Києва "Квітучі барви таланту" в номінації "Фотомистецтво".
Виставка працюватиме щодня з 11.01.2019р. по 31.01.2019р. з 10.00 по 16.30 год.
Вхід вільний

12 січня у музеї "Київська фортеця" відбулася танцювальна вечірка "Вечори на хуторі поблизу Печерська або "Гоголь денс" (спільно з студією старовинного танцю "Джойсанс")

З 17 по 31 січня в НІАМ "Київська фортеця" проходить фотовиставка присвячена до

Дня пам’яті Захисників Донецького аеропорту 

Автор: Валерій Логінов (позивний "Аскольд", кіборг)

З 17 по 31 січня в НІАМ "Київська фортеця" проходить фотовиставка спільно з Київською організацією НСФХУ "Єдина Україна" до Дня Соборності України, 100-річчя проголошення Акту Злуки українських земель

18 січня в НІАМ "Київська фортеця" відкрилась чудова виставка вишиванок під назвою "Вишиванки княжого граду". Крім проникної розповіді авторок, Ірини Смірнової та її колеги Ганни Голюк, свої пісні присутнім заспівав Народний Герой України Всеволод Стеблюк

Виставка працює з 18 по 31 січня 2019 року

19 січня на свято Водохреща, в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт "Коляда іде по Україні" за участю камерного хору "Пектораль"

22 січня НІАМ "Київська фортеця" відбулося вшанування пам'яті борців за свободу і незалежність - героїв Січневого Повстання 1863р.

22 січня в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт

до Дня Соборності України «Наша любов тобі, Україно»

За участю вихованців студії естрадного вокалу

(Київський міський будинок учителя)

22 січня в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт, присвячений 100-річчю Соборності України. За участю студентів Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра 

В черговий раз в НІАМ "Київська фортеця" відбулись урочисті заходи з вшанування пам'яті Героїв Крут. Так, в Камінній залі Капоніру №2 відбулась лекція "Бій під Крутами - мрія ціною життя". Для кращого сприйняття відвідувачами матеріалу лекції та кращого "занурення" у вир подій тих часів, відбулась демонстрація документального фільму, присвяченого пам'яті юним героям.

ЛЮТИЙ 2019

01 лютого на першому поверсі Північної півбашти відкрилась виставка художніх робіт авторства Оксани Ягодки, керівника студії дизайну "Мистецький Світ" Будинку дитячої творчості Подільського Району

11 лютого відкрилась фотовиставка, присвячена Дню учасників бойових дій на території інших держав та 30-ій річниці виведення військ з Афганістану 

16 лютого в НІАМ "Київська фортеця" відбулось урочисте відкриття фотовиставки Руслана Боровика - захисника Донецького аеропорту, члена асоціації ветеранів АТО України "Спогади солдата"

Виставка працює з 10.00 до 17.00 год. до 28 лютого 2019 року.

21 лютого в НІАМ "Київська фортеця" відбулась зустріч під назвою "Чаювання культурних менеджерів" 

Зі спікерів були: Віктор Кожевніков, Віктор Гріза, Інна Гончарова

23 лютого в НІАМ "Київська фортеця" відбулося відкриття художньої виставки "Повернення доДому"

За основу для написання своїх картин була взята ідея Беати Куркуль "Повернення доДому"

Художні твори можна побачити в нашому музеї у Камінній залі ІІ капоніру

Виставка працює до 28 лютого

БЕРЕЗЕНЬ 2019

04 березня в НІАМ "Київська фортеця" відбулося відкриття фотовиставки IV експозиції "Образ жінки"

Спільно з Київською організацією Національної спілки 

фотохудожників України

Виставка працює до 17 березня 2019 року

Раді бачити Вас у стінах нашої фортеці!

Сьогодні 5 березня до нас у музей в гості завітав гурт "Світанок". Незвичне поєднання бандури та гітари. Чудові українські пісні, які виконавці Наталя Драла та Сергій Ігнатенко збирали, в буквальному сенсі слова, по всій Україні. 15 років пошукової роботи і от сьогодні співробітники музею стали першими слухачами неймовірної пісенної добірки.
Дякуємо нашим друзям за чудовий настрій та жваве спілкування

06 березня в НІАМ "Київська фортеця" відкрилась фотовиставка під назвою "Українські миротворці - на захисті миру у світі". Матеріали для виставки надані генерал-майором запасу, Головою Всеукраїнської спілки ветеранів війни Поповичем Володимиром Васильовичем.
Виставка працювала до 18 березня включно с 10.00 до 18.00. 

16 березня в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт "Велич нації", присвячений 205-й річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка

за участю хорової капели ветеранів педагогічної праці

(спільно с Київським міським будинком учителя)

23 березня в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт До Всесвітнього Дня поезії "Мов човен золотий пливе моя душа"

(спільно с Київським міським будинком учителя)

КВІТЕНЬ 2019

04 квітня в НІАМ "Київська фортеця" в Камінній залі капоніру другого полігону відкрився VI Київський Весняний фотовернісаж.
Щиро вдячні НСФХУ та КО НСФХУ за співпрацю!
Побачити виставку Ви зможете до 13 квітня включно

04 квітня в НІАМ "Київська фортеця" відбувся літературно-музичний вечір, на якому свої нові, ще невидані твори, читали, співали ветерани АТО: Всеволод Стеблюк "Айболіт" (Народний Герой України), Сергій Міщенко "Яр", Віктор Залевський "Дикий прапор", Оксана Якубова та Олександр Шульман - поет, журналіст, танкіст. На вечорі була представлена виставка фотографій Олександра Шульмана "Танкова душа". 

08 квітня в НІАМ "Київська фортеця" відбулося відкриття виставки "Життя у мистецтві" Олега Пронтенка та Ірини Тарасюк

Виставка працює до 19 квітня. Включно.

Вхід вільний

12 квітня в НІАМ "Київська фортеця" на 1-му поверсі відбулося відкриття Фестивалю історичного кіно "Поза часом"

Фестиваль буде відбуватися до 14 квітня включно

Вхід вільний

13 квітня в НІАМ "Київська фортеця" на 1-му поверсі триває Фестиваль історичного кіно "Поза часом"

Фестиваль буде відбуватися до 14 квітня включно

Вхід вільний

17 квітня, в Камінній залі НІАМ "Київська фортеця" відбулись сьомі Зарембівські читання. Вже вкотре цей надзвичайний захід пройшов на базі НІАМ "Київська фортеця", що є надійним партнером Центру пам'яткознавства Національної академії наук України та Українського товариства охорони пам'яток історії і культури. Проведення цього поважного заходу було приурочене до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць.

18 квітня ВІТАЄМО ВСІХ ПРИЧЕТНИХ з Міжнародним днем пам'яток та історичних місць!
У цього дня є девіз: «Збережемо нашу історичну батьківщину». 
День встановила в 1982 році Асамблея Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць, що була створена при ЮНЕСКО. Також день називали Днем світової спадщини. Почали його відзначати в 1984 році. Свято створене, щоб привернути увагу до захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини, дати можливість більше дізнатися про нього і про те, скільки зусиль докладається, щоб захистити і зберегти історичні місця і пам'ятники.
Дякуємо за привітання Київській муніципальній академії музики ім. Р.М. Глієра та нашій любій музикознавцю, викладачу КМАМ ім. Р.М.Глієра, члену НСКУ Ользі НЕПОСЄДОВІЙ!!!

26 квітня в день Чорнобильської трагедії в 12:30 год. відбулася презентація фотовиставки в Національному історико-архітектурному музеї Київська Фортеця "Чорнобиль, чорна биль, чорний біль" авторів Alex Kharvat (Україна), Natalia Zviadadze (Грузія), Antonio Aragón Renuncio (Іспанія). В експозиції на 60 широкоформатних світлинах фоторозповідь сьогоднішньої Прип'яті, навколишніх сіл та людей самоселів. Виставка працює з 15 по 30 квітня. Запрошуємо!

ТРАВЕНЬ 2019

02 травня в НІАМ "Київська фортеця" в Камінній залі капоніру другого полігону відкрилася фотовиставка "Війна очима добровольців. Початок"

Спільно з бійцями 12 батальйону територіальної оборони "Київ 12"

Побачити виставку Ви зможете до 19 травня включно

03 травня в НІАМ "Київська фортеця" в Малій виставковій залі  відкрилася виставка графіки "Острів Куба" ветерана Великої Вітчизняної війни заслужного діяча мистецтв Олександра Ворони

Побачити виставку Ви зможете до 12 травня включно

11 травня в НІАМ "Київська фортеця" розпочався Міжніродний фестиваль моновистав. На Вас чекають 17 різноманітних вистав від акторів та режисерів з 5 країн 3-х континентів: України (Київ, Одеса, Чернігів, Львів, Донецьк), Ізраїлю, США, Польщі, Італії, а також фотовиставка Марини Куценко, присвячена театру та чарівна виставка ляльок Інесс КУЖОМ. Відвідати фестиваль можна до 18 травня

11 травня в Камінній залі НІАМ "Київської фортеці" відбулася Літературно-музична композиція до Дня Матері за участі вихованців студії естрадного вокалу Київського міського будинку учителя. Керівник – заслужена артистка України
Каріна Литвиненко-Карасьова

13 травня в НІАМ "Київська фортеця" відбулася фотовиставка "Мить історії" 

(спільно з НСФХУ та КО НСФХУ)

Фотовиставку можна відвідати до 26 травня

13 травня в Камінній залі НІАМ "Київської фортеці" відбувся концерт хорової капели ветеранів педагогічної праці "Єднаймося, люба родино!" до Дня пам’яті та примирення 

(спільно з Київським міським будинком учителя)

18 травня в НІАМ "Київська фортеця" до Дня вишиванки та з нагоди Міжнародного Дня музеїв в Камінній залі капоніру №2 відбулася концертна програма за участі вихованців вокально-оперної студії будинку учителя. Керівник заслужена артистка України І.Персанова

18 травня в НІАМ "Київська фортеця" вирішили зробити для наших відвідувачів дещо незвичний прийом. Здається сподобалося!
Дякуємо щиро ГО "Міжнародний соціальний проект "Джойфест" за співпрацю!

25 травня в НІАМ "Київська фортеця" до Дня Києва відбувся вятковий концерт "Великий, славний, вічний Київ"

26 травня в НІАМ "Київська фортеця" до Дня столиці відбулося відкриття фотовиставки "з Грузії з любов’ю"

ЧЕРЕВЕНЬ 2019

05 червня в НІАМ "Київська фортеця" на площі відбулось урочисте відкриття другого міського етапу всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура")

(спільно з КПНЗ Київським центром дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання)

З 05 по 20 червня в НІАМ "Київська фортеця" в Камінній залі Капоніру ІІ полігону пройшла фотовиставка до Дня захисту дітей "Планета дітей"

(спільно з НСФХУ)

З 20 червня по 10 липня в НІАМ "Київська фортеця" в Малій виставковій залі  проходить фотовиставка до Дня Конституції

(спільно з НСФХУ)

З 21 червня по 10 липня в НІАМ "Київська фортеця" в Камінній залі   проходить фотовиставка присвячена 90-річчю від початку будівництва Київського Укріпрайону

ЛИПЕНЬ 2019

З 15 липня в НІАМ "Київська фортеця" в малій виставковій залі  Капоніру ІІ полігону  проходить фотовиставка присвячена Дню українського миротворця під назвою "Миротворчі місії України"

СЕРПЕНЬ 2019

20 серпня в Камінній залі Капоніру ІІ полігону відкрилась фотовиставка "Моя Україна" 

Спільно з Київською організацієї Національної спілки фотохудожників України

Виставка триватиме до 10 вересня

23 серпня в Камінній залі капоніру другого полігону відбувся святковий концерт з нагоди Дня Державного прапору за участі одного з найкращих українських гуртів Козацькі забави". Дякуємо щиро Печерській РДА в особі Н.Забіли, началька відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини за допомогу в організації концерту та за співпрацю!

24 серпня на території НІАМ "Київська фортеця" відбувся VIII-й Київський Міжнародний автомобільний фестиваль "Незалежність 2019"

ВЕРЕСЕНЬ 2019

21.09.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" стартував проект "Діти Марсу" - пленер із видом на Київську Фортецю. У заході взяли участь діти віком від 6 до 13 років. Також відбулося урочисте відкриття виставки робіт вихованців студії

"Марс"

ЖОВТЕНЬ 2019

01.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відкрилась виставка

 "Козацька слава невмируща".
Виставка працює до 17 жовтня 2019р.
Вхід на виставку за вхідними квитками до музею.

 02.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулося урочисте відкриття  фотовиставки "Славетні епохи Украіни"

Виставка працює до 15 жовтня 2019р.

 11.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" пройшов наш фестиваль, присвячений Дню Захисника України. Їли куліш, яким всіх гостей частував Народний Герой України, доктор медичних наук, професор криміналістики Всеволод Стеблюк! Під час заходу була презентована програма збереження та відновлення здоров'я жінок - учасниць російсько-української війни.
Після чого відбувся чудовий концерт "Пісні, народжені в АТО".
Дякуємо всім нашим Захисникам і Захисницям! Земний їм уклін!
Дякуємо всім, хто долучився до організації заходу!

 22.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" в Малій виставковій залі музею відкрився ІІ Київський осінній вернісаж.
Щиро вдячні Голові КО НСФХУ Любов Котляр за співпрацю!

Виставка працює до 08 листопада 2018 року.

 25.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" в Камiннiй залі музею вiдкрилась виставка образотворчого мистецтва неповнолітніх, які скоїли злочин та перебувають у місцях позбавлення волі. Захід проходить в рамках програми "Соціальна адаптація неповнолітніх, які скоїли злочин"

 31.10.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" в Камiннiй залі відбулася презентація презентації реалізації першої частини проекту №542279 «Фортеця без бар'єрів», який був реалізований за фінансової підтримки УКФ-2019

ЛИСТОПАД 2019

01.11.2019 року на території НІАМ "Київська фортеця" відбувся захід на вшанування пам'яті учасників Січневого повстання 1863р. за участі Посольства Республіки Польща в Україні, Консульства, Польського інституту та громадськості

01.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулося відкриття виставки "Творчі студії майстрів-ветеранів"

01.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулося відкриття виставки спільна робота НІАМ "Київська фортеця" та Центрального державного історичного архіву України.
Щиро вдячні нашим колегам за багаторічну плідну співпрацю!

Виставка працює до 15.11.2019р.

02.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбувся майстер-клас для дітей (Олена Князева, виготовлення іграшки), та літературні читання від авторів-ветеранів

Виставка "Творчі студії майстрів-ветеранів"

03.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбувся останній день

виставки "Творчі студії майстрів-ветеранів"

10.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбувся фестиваль авторської пісні учасників АТО. Дякуємо щиро всім, хто прийняв участь в організації заходу.
Особлива подяка Сергію Громову!

15.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця"  відбулась публічна презентація фінальної частини проекту №542279 #ЗапідтримкиУКФ, розрахована на практичне сприйняття та адаптацію змішаної групи до історичного середовища.
В якості екскурсовода виступила працівник Республіканського будинку звукозапису і друку УТОС Наталія Щербань.
Під час екскурсії були презентовані надруковані 3D моделі Госпітального укріплення, музейних предметів, надруковані шрифтом Брайля путівники по музею та по Київській фортеці, а також інформаційний щит та тактильні орієнтири.
Нашою метою було не просто створити комфортні умови для перебування на території музею відвідувачів з послабленим зором та донести необхідну інормацію, а ще й сприяти підсиленню комунікації.
Це довгоочікуваний проект! І ми це зробили!
Щира подяка всім учасникам команди проекту!

15.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття виставки "Майдан - фортеця духу!"

спільлно з КО НСФХУ 

20.11.2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулось

відкриття виставки "Антипольська операція НКВС в Радянській Україні. 1937-1938".
У відкритті прийняли участь: Голова інституту національної пам'яті Польші доктор Ярослав Шарек, надзвичайний повноважний посол Республіки Польща в Україні пан Бартош Ціхоцкі, директор Польського інституту в Києві пан Бартош Мусялович.
В основі виставки архівні матеріали, які були надані Інституту національної пам’яті Польщі українськими державними архівами міст: Одеса, Хмельницький та Вінниця.
Дякуємо всім нашим гостям, які прийшли вшанувати пам'ять невинних поляків, страчених під час великого терору.

Виставка працює щожня з 10.00 до 17.00 (в п'ятницю до 16.00) до 08 грудня 2019р.
Вхід на виставку за квитками до музею.

В НІАМ "Київська фортеця" відбувся захід на вшанування пам'яті жертв Голодоморів

в Україні

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР

ГРУДЕНЬ 2019

Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця" з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю запросив 3 грудня 2019р. відвідати нову інтерактивну екскурсію "Фортеця без бар'єрів". Екскурсія експозиціями під відкритим небом та у Косому капоніру "Історія використання споруд Київської фортеці" спеціально адаптована для людей з вадами зору та незрячих осіб. В процесі екскурсії відвідувачі мали можливість на дотик ознайомитись більше ніж з 30 експонатами, обладнаними тактильними орієнтирами, прослухати аудіо етикетки до них та самостійно ознайомились з інформацією, яка міститься в путівниках надрукованих шрифтом Брайля. Також в експозиції є унікальна можливість ознайомитись з тактильним макетом Госпітального укріплення та багато інших приємних сюрпризів. 

05 грудня 2019 року в НІАМ "Київська фортеця" відбувся святковий концерт до Дня Сбройних Сил України! Дякуємо щиро нашим молодим виконавцям з Київської муніципальної академії музики ім. Р.М.Глієра за чудовий концерт!
Окрема подяка любій Ользі Валентинівні Непосєдовій, музикознавцю, викладачу КМАМ ім. Р.М.Глієра, члену НСКУ, яка
вже 17 років є нашою незмінною ведучою!

По 15 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" експонується підсумкова виставка IV та V Всеукраїнських фотоконкурсів "Вітрила України". Фотоконкурс започатковано для всіх, хто любить вітрила і море у мистецтві фотографії

14 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" відбулась концертна програма 

"Що Миколай нам подарує?"

15 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" відбулось закриття IV та V Всеукраїнських фотоконкурсів "Вітрила України"

18 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" відбулось відкриття виставки "Під сузір’ям діви"

Виставка працює щодня з 10.00 до 17.00 до 31 грудня

21 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" до Дня Католицького Різдва

відбулась концертна програма "Дзвони Різдвяні" 

(спільно з Київським міським будинком учителя)

23 грудня у НІАМ "Київська Фортеця" відбулась Різдвяна

зустріч з письменницею Лорою Підгірною

bottom of page