top of page

СІЧЕНЬ 2020

Ось так на практиці діє наш проект, спрямований на любов. На любов до себе, до своєї роботи, на любов до ближнього, до свого міста, до своєї країни!
Сьогодні (15 січня 2020р.) Фортеця приймала дітей з вадами зору зі спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів №4 Оболонського району м. Києва. Ми раді і пишаємося тим, що #запідтримкиУКФ змогли реалізувати те, про що давно мріяли.
ФОРТЕЦЯ БЕЗ БАР'ЄРІВ!

Сьогодні музей приймав діток зі спеціалізованої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 11 Голосіївського району м. Києва.
Під час таких екскурсій ми радіємо не менше за наших гостей, коли бачимо їхню цікавість та небайдужість.
Ці щирі емоції - найвища оцінка нашої праці.
#запідтримкиУКФ ФОРТЕЦЯ БЕЗ БАР'ЄРІВ!

Сьогодні в Камінній залі капоніру №2 відкрилася виставка

"Яворівський фотоархів УПА".
Дякуємо щиро майору #VolodymyrZahrebelnyi за ідею та допомогу в організації і проведенні виставки.
Щира подяка фотографу-любителю #ВасильГуменюк зі Львова, зусиллями якого, власне, і розпочалось друге життя архіву.
Щира подяка нашому спікеру #AndriyMatskiv, який фахово розповів присутнім про цікаві факти з історії УПА, про історію самого архіву і як відбувається ідентифікація людей на знімках.
Дякуємо відділу науково-виставкової та експозиційної роботи (завідуюча Віра Карман) за підготовку виставки та роздрукований каталог.
А, також, дякуємо нашим гостям #ДмитроПримаченко - вихователю куреню ім. Валерія Марченка та його джурам.
Виставка працює до 31 січня.
Вхід вільний.

Чудовий костюмований танцювальний захід за творами Гоголя, який традиційно проходить в січні в Київській фортеці.
Дякуємо щиро студії старовинного танцю "Джойссанс"

 #ВладаСам за багаторічну співпрацю.

Сьогодні в Камінній залі капоніру другого полігону відбувся святковий концерт до свята Водохреща за участі камерного хору "Пектораль"

(художній керівник Андрій Карпінець).
Дякуємо нашим партнерам Комунальному комплексному навчальному закладу "Київський міський будинок учителя" за співпрацю!

з 21 по 31 січня До Дня Соборності України відкрилась фотовиставка.
Фото з V експозиції "Єдина Україна".
На виставці представлені роботи майстрів, практично, з усіх регіонів нашої України.
Дякуємо щиро за багаторічну плідну співпрацю Національній спілці фотохудожників України та окрема подяка за організацію

виставки Любові Котляр - Голові Київської організації НСФУ.

157-ма річниця Січневого повстання 1863р.

Дякуємо щиро Посольству Республіки Польща в особі Надзвичайного і Повноважного посла пана Бартоша Ціхоцьки, Польському інституту в особі директора пана Бартоша Мусяловича, хору "Світич" Ніжинського педагогічного університету імені Миколи Гоголя в особі художнього керівника та диригента Костенко Людмили Василівни за допомогу в організації та проведенні заходу, присвяченого 157-й річниці Січневого визвольного повстання 1863 року.

Фото з концертної програми, присвяченої Дню Соборності України, за участі вихованців та керівників гуртків Комунального комплексного навчального закладу "Київський міський будинок учителя"

30 січня 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулась лекція та показ документального фільму присвячений Дню вшанування пам’яті Героїв Крут.

Щира подяка Національному військово-історичному музею України в особі директора музею Андрія Борисовича Ільєнка за співпрацю!
Дякуємо щиро нашому спікеру Євгену Шупіку - старшому науковому співробітнику Національного військово-історичного музею України!
І щира подяка відділу науково-експозиційної та виставкової роботи НІАМ "Київська фортеця" в особі завідуючої відділом Віри Андріївни Карман за підготовку заходу та допомогу в його проведенні!

ЛЮТИЙ 2020

10 лютого 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відкрилась фотовиставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дякуємо щиро режисерові фільму "Миротворці в горах Сванетії" Андрію Кіршину за чудову розповідь та презентацію фільму про маловідомий подвиг українських миротворців. Жовтень 1993-го. Абхазько-грузинська війна. Під обстрілом ворожих сил опинилося місто Сухумі. Тисячі грузин Сванетії вирішили тікати з домівок. Шлях у них був лише один – через гірські перевали до центральної Грузії. Проте дістатися туди було зовсім непросто: окрім мародерів, які по дорозі обкрадали цивільних, ворогів, які обстрілювали їх, змінилися й погодні умови – біженців без теплого одягу застало похолодання. Вище керівництво Грузії звернулося до десятка країн світу з проханням евакуювати біженців. Єдиною серед них руку допомоги подала Україна. За 3 дні українські миротворці підготувалися до гуманітарної операції, яка стала для них першою самостійною миротворчою місією.
Щиро вдячні за добрі слова на адресу українських миротворців учаснику тих подій генералу Зазі Бакурадзе.

Виставка працює до 18.02.2020 р.

10 лютого 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відкрилась фотовиставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ої річниці виведення військ з Афганістану.
Дякуємо щиро за співпрацю Київській міській спілці ветеранів Афганістану в особі Голови правління Миколи Гончаренка та його заступниці Наталії Шатковської.

Виставка працює до 23.02.2020 р.

14 лютого 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" завітали маленькі гості

22 лютого 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулась літературно-музична композиція до Дня Героїв Небесної Сотні "Герої не вмирають!"

(спільно з  Київським міським будинком учителя)

БЕРЕЗЕНЬ 2020

03 березня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття виставки

"Образ жінки".
Виставка працює до 15 березня.

ЛИПЕНЬ 2020

09 липня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулась конференція:

"Нормативне врегулювання психологічної реабілітації ветеранів"
 

з15 по 31 липня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" виставка працює і відвідувачі є! Велика подяка за це від відвідувачів та колективу музею полковнику Івану Бондарчуку, якій не тільки сам приймав участь у миротворчих операціях, але й зумів зібрати унікальні артефакти, представлені на виставці 

"ТАМ ДЕ МИ — ТАМ МИР І СПОКІЙ"

28 та 29 липня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбувся VII Міжнародний фестиваль історичного кіно "Поза часом"

28 липня 2020 року в рамках VII Міжнародного фестивалю історичного кіно "Поза часом" пройшла фотовиставка робіт "Муза ушла по дороге...", присвячену 5-м роковинам із забилелі фотокора Сергія Ніколаєва, який загинув в с.Піски в АТО під час виконання жуналістських обов`язків. 

СЕРПЕНЬ 2020

20 серпня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття фотовиставки 

"Моя Україна" присвячена Дню Незалежності України. Виставка працює до 04 вересня

(спільно з КО НСФХУ )

26 серпня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття фотовиставки 

Фотовиставка до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

ВЕРЕСЕНЬ 2020

02 вересня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття фотовиставки 

присвяченої 75-річчю закінчення ІІ-ї світової війни

Виставка працює до 15 вересня у приміщенні Камінної зали Капоніру №2

15 вересня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття виставки 

"Мистецтво крізь мури"

30 вересня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбулась лекція Ю.Граждана "Військова еліта Української революції 1917-1921рр."

ЖОВТЕНЬ 2020

01 жовтня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" спільно з ГО "Золотий вік" , командою МГО «Київський молодіжний центр розвитку та співробітництва», представниками Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, освітянами та відомими громадськими діячами говорили на тему буллінгу в навчальних закладах, його профілактику і шляхи побудови комфортного для всіх учасників освітнього простору.
Крім того, кожен відвідувач подивився виставку творчих робіт засуджених «Мистецтво крізь мури», мав змогу прочитати звернення засуджених до нас – людей на волі, і з перших вуст дізнатися куди приводить насильство, як спосіб життя.
До обговорень приєдналася відома співачка і громадський діяч Олена Діаманді.

01 жовтня 2020 року, в НІАМ "Київська фортеця" відбувся патріотичний Non Stop.

Традиційний захід, який ми щороку проводимо з Київським міським дитячо-юнацьким центром краєзнавства, туризму та військово-патріотичного виховання.

10 жовтня 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відбувся

Спільний проект зі спілкою поляків міста Боярка "Плечем до плеча"

15 жовтня 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулось

закриття виставки "Мистецтво крізь мури"

20 жовтня 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" відбулось

виставки "Перерваний урок"

ЛИСТОПАД 2020

11 листопада 2020 року в НІАМ "Київська фортеця" закінчила свою роботу 19-а Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні питання історії науки і техніки». Нагадаю, що наш музей був одним з співорганізаторів цієї конференції. Пленарне засідання та робота секцій відбувалась у онлайн форматі. Всього було організовано три секції. З доповідями виступили 6 співробітників нашого музею. Завдяки цьому ми отримали унікальний досвід організації та роботи таких конференцій, ну і звісно дуже приємно було бачити та мати можливість поспілкуватись зі своїми колегами з різних міст України. До нових зустрічей!

11-го листопада Польща відзначає Національний День Незалежності. Саме в цей день щороку в Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" відбуваються урочисті заходи. Нажаль, через карантин в цьому році програму прийшлося не просто значно скоротити, а, практично, відмінити. Але, ми чесно витримали всі протиепідемічні вимоги і вшанували пам'ять загиблих за Незалежність Польщі. Щиро вітаємо наших польських друзів зі святом! Зичимо їм міцного здоров'я, щастя, наснаги і мирного неба!

11 листопада в НІАМ "Київська фортеця" відбулась лекція про Листопадове повстання 1830 р., Січневе повстання 1863р. та їх зв'язок з Київською фортецею.

16 листопада в НІАМ "Київська фортеця" відбулось відкриття фотовиставки

"Майдан - фортеця духу" 

(спільно з Київською організацією НСФХУ)

27 листопада в НІАМ "Київська фортеця" відбулась лекція до Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору. Лектор - співробітник НІАМ "Київська фортеця" Юрій Граждан

ГРУДЕНЬ 2020

12 грудня в НІАМ "Київська фортеця" Камінна зала готова до Новорічних свят!

Завітайте!

12 грудня в НІАМ "Київська фортеця" Свято до Дня Святого Миколая! Захід пройшов з дотриманням всіх протиепідемічних вимог

15 грудня в НІАМ "Київська фортеця"

Фото з відкриття виставки авторської кераміки "Війна і мир". Ці роботи з кераміки є щоденником переживань подій, які відбуваються в Україні від початку Революції Гідності та збройної агресії Російської Федерації на території України.

Щира подяка учасникам та учасницям майстерні ОК Вячеславу Шадріну, Поліні Шадріній, Алісі Слюсар, Євгенові Слюсар, Яні Салаховій, Сергію Токарчуку та керівнику майстерні Вірі Шевченко за неоціненний подарунок!

bottom of page